header-logo2.png FindHouse

طراحی و تولید انواع سایلنسرهای بخار در شرکت مپنا بویلر

طراحی و تولید انواع سایلنسرهای بخار در شرکت مپنا بویلر
شرکت مپنابویلر در راستای تکمیل سبد محصولات خود در پروژه‌های نفت و گاز و همچنین نیروگاه، موفق شد تمام مراحل طراحی، تحلیل و ساخت سایلنسرهای بخار را با موفقیت پشت سر بگذارد.

طراحی و تولید انواع سایلنسرهای بخار در شرکت مپنا بویلر

به گزارش شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، متخصصان این شرکت با تحلیل ساختار دو نوع سایلنسر (Close type و Open type) موفق به طراحی و ساخت انواع مختلف سایلنسر موردنیاز خطوط بخار، بویلرهای بازیاب حرارتی (کلاس E و F) و بویلرهای صنعتی شدند.

سایلنسر بخار یا صدا خفه کن، نوع خاصی از صدا خفه کن‌ها است که آلودگی صوتی ایجادشده به دلیل خروج بخار به اتمسفر را کاهش می‌دهد. تولید صدا در این شرایط ناشی از افزایش سرعت بخار به واسطۀ کاهش فشار آن از فشار کاری به فشار اتمسفر است که با نصب سایلنسر بخار به میزان قابل‌توجهی می‌توان این آلودگی صوتی را کاهش داد.

از سایلنسر بخار برای کاهش صدا در جریان خروجی بخار از شیر اطمینان و سایر تجهیزات و پایپینگ که بخار را با دبی و فشار بالا تخلیه می‌کند استفاده می‌شود. سایلنسر بخار برای تقلیل شدت صدا و کاهش انرژی صوتی در فاصله مدنظر کارفرما از منبع تولید آلودگی صوتی طراحی و ساخته می‌شود.

براساس این گزارش، هر سایلنسر متناسب با شرایط خاص پروژه طراحی و ساخته می‌شود و دبی، فشار و دمای بخار در طراحی آن اثرگذار است. مضاف بر آن، سطح مجاز آلودگی صوتی پس از نصب سایلنسر، شرایط نصب آن و قطر و سایز لوله‌ای که سایلنسر به آن متصل می‌شود در طراحی آن مؤثر است.

این گزارش می‌افزاید: از اولین سایلنسر نوع (Close Type) طراحی و ساخته‌شده شرکت مپنا بویلر، مطابق با استانداردهای معتبر بین‌المللی، در یکی از پروژهای نیروگاهی بهره‌برداری شد و سایلنسر نوع (Open Type) نیز به‌زودی در پروژه دیگری استفاده خواهد شد.

پیش‌ازاین، بسته به فناوری و نوع سایلنسر، تأمین آن‌ها از سازندگان داخلی یا خارجی انجام می‌شد که با توجه به عملکرد مناسب و گذراندن موفق آزمون‌های عملکردی، طراحی و ساخت سایلنسر به سبد محصولات شرکت مپنابویلر اضافه‌شده و در برنامه ساخت قرارگرفته است.

خاطرنشان می‌شود: در حال حاضر با توجه به دانش فنی، تجهیزات، امکانات و توانمندی ایجادشده در شرکت مپنا بویلر، امکان تحلیل صحیح Noise  و دستیابی دقیق به میزان دسیبل استاندارد مورد درخواست کارفرما، وجود دارد.

 

منبع: مپنا

اخبار مرتبط

۸ پروژه صنعت آب و برق بااعتبا . . .

هشت پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری ۱۷۵ میلیارد تومان، با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

برق خورشیدی و بادی در چین، به . . .

اداره ملی انرژی (NEA)  چین اعلام کرد که این کشور هدف‌گذاری کرده است که تولید برق خود را از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی از ۹٫۷ درصد کل مصرف برق خود در . . .

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی