header-logo2.png FindHouse

ضمانت‌نامه وام دولت روسیه برای نیروگاه سیریک ایران صادر شد.

ضمانت‌نامه وام دولت روسیه برای نیروگاه سیریک ایران صادر شد.
وزیر نیرو با اشاره به دریافت ضمانت‌نامه بانکی استفاده از وام ۱٫۲ میلیارد یورویی دولت روسیه، گفت: پروژه نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک با وام یک میلیارد و دویست میلیون یورویی فدراسیون روسیه اکنون در مرحله اجرا قرارگرفته است.

ضمانت‌نامه وام دولت روسیه برای نیروگاه سیریک ایران صادر شد.

رضا اردکانیان در ادامه آئین رونمایی از ۳۵ طرح سازوکاری صنعت آب و برق در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروگاه سیریک که در منطقه‌ای به همین نام در استان هرمزگان با ظرفیت ۱۴۰۰ مگاوات می‌بایست ساخته شود، به لحاظ جایگاهی که در پایداری شبکه برق جنوب و جنوب شرق کشور دارد، بسیار حائز اهمیت است.

به گفته وی، این پروژه از چند سال پیش با هماهنگی به‌عمل‌آمده جزو طرح‌هایی محسوب شد که در گذشته برای استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه در اولویت قرار گرفت.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه منابع مالی لازم برای احداث این نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون یورو است، اضافه کرد: هرچند در سال ۹۵ بر اساس یک قرارداد تجاری اقداماتی برای شروع این پروژه صورت گرفت، اما با مشکلات و موانع متعدد اداری-مالی و ... مواجه شد.

وی گفت: از اول شهریورماه سال ۹۷ که مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه به وزارت نیرو محول شد، این طرح هم در کنار سایر طرح‌ها برای استفاده از وام دولتی روسیه در اولویت قرار گرفت، اما نحوه پیشرفت کار به‌گونه‌ای بود که همکاران ما در روسیه نیز تلاش داشتند پروژه سیریک زودتر به نتیجه رسیده و اجرایی شود تا از مسیری که توسط این پروژه هموار می‌شود سایر پروژه‌ها نیز بعدازآن به مرحله اجرا برسد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز ضمانت‌نامه بانکی حسن انجام کار برای استفاده از وام یک میلیارد و دویست میلیون یورویی دولت روسیه برای اجرای این پروژه را دریافت کردیم و مابقی آن‌هم طبق قرارداد مربوطه این وام توسط منابع خود ما تأمین خواهد شد و امیدواری ما این است که با انجام تشریفات مربوطه از سمت ایران هر چه زودتر کارهای اجرایی این پروژه به شکل معناداری آغاز شود

 

منبع: https://barghnews.com/

اخبار مرتبط

۸ پروژه صنعت آب و برق بااعتبا . . .

هشت پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری ۱۷۵ میلیارد تومان، با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح شد.

برق خورشیدی و بادی در چین، به . . .

اداره ملی انرژی (NEA)  چین اعلام کرد که این کشور هدف‌گذاری کرده است که تولید برق خود را از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی از ۹٫۷ درصد کل مصرف برق خود در . . .

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی