header-logo2.png FindHouse

بازگشت واحد۶ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور

بازگشت واحد۶ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور
واحد ۳۱۵ مگاواتی شماره ۶ نیروگاه رامین که به‌دلیل نشتی بویلر از مدار تولید خارج شده بود، با تلاش متخصصان این نیروگاه مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

بازگشت واحد۶ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور

«فربد قیصری پور» معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت: بویلرهای نیروگاه رامین از نوع فوق بحرانی و دارای ساختاری متفاوت با سایر نیروگاه‌های کشور بوده که عملیات نگهداری و تعمیرات و بهره برداری از آن‌ها همواره با چالش‌های متعددی همراه است.

قیصری‌پور در ادامه، عمر بالای بویلرها و تجهیزات نیروگاه رامین، کاهش سطح کیفی و کمی آب رودخانه کارون طی سال‌های اخیر و افزایش سختی آب که منجر به رسوب‌گذاری بیش از حد در لوله‌های بویلر و سایر تجهیزات نیروگاه می‌شود را از دلایل اصلی ایجاد این نشتی‌ها و خروج‌های اضطراری واحد نیروگاهی عنوان کرد.

«حمدالله ممبینی» سرپرست کارگاه‌های عمومی نیروگاه نیز با اشاره به فشار ۲۴۵ بار و دمای ۵۴۵ درجه سانتی‌گراد بخارخروجی از این بویلر افزود: بویلر واحد شماره ۶ نیروگاه دچار نشتی شدید در ناحیه MRP واتروال کوره بویلر شد و با تلاش شبانه روزی کارکنان در هوای ۶۰ درجه‌ای و رطوبت ۹۰ درصدی، توانستیم اقدام به رفع این نشتی‌ها و راه‌اندازی مجدد واحد با همکاری سایر بخش‌ها نماییم.

ممبینی با اشاره به تعویض و تعمیر ۸ شاخه لوله بویلر و رفع این نشتی‌ها در گرمای بیش از حد هوا، رطوبت زیاد و کار در ارتفاع و درون باکس‌های کلکتورها با فضای بسیار محدود که نیازمند تجربه و تخصص بالای کارکنان کارگاه‌های جوشکاری، داربست‌بندی و عایقکاری است را اقدامی طاقت فرسا و توأم با خطر دانست و اظهار امیدواری کرد با رفع این نشتی‌ها شاهد پایداری بیشتر این واحد نیروگاهی و خدمت‌رسانی به مردم باشیم.

 

منبع: پاون

اخبار مرتبط

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو . . .

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

روزهای بحرانی شبکه برق با است . . .

مصرف برق کشور روز گذشته بالای ۶۵ هزار مگاوات بود و در ساعت ۱۳ و ۲۳ دقیقه به ۶۵ هزار و ۸۳۴ مگاوات رسید.

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی