header-logo2.png FindHouse

جهانگیری: حداکثر تا اوایل مرداد بحران خاموشی داریم

جهانگیری: حداکثر تا اوایل مرداد بحران خاموشی داریم
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از بازدید از مرکز ملی راهبردی شبکه برق کشور (دیسپاچینگ) اظهار داشت: ما حداکثر تا اوایل مردادماه بحران خاموشی خواهیم داشت.

جهانگیری: حداکثر تا اوایل مرداد بحران خاموشی داریم

معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از بازدید از مرکز ملی راهبردی شبکه برق کشور (دیسپاچینگ) گفت: حداکثر تا اوایل مردادماه بحران خاموشی برق خواهیم داشت. در نشست فردای هیئت دولت وزیر نیرو فرمانده مقابله با خاموشی‌ها و اختیارات ویژه طبق اصول ۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی به او خواهیم داد. در این بازدید وزرای نیرو، صمت، کشور و معاون وزیر اطلاعات، اسحاق جهانگیری را همراهی کردند.

وی افزود: وزیر نیرو طبق اصل ۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی در نشست فردای هیئت دولت اختیاراتی را بر عهده خواهد گرفت و قرار است او در نقش فرماندهی این حادثه «بحران خاموشی برق» مدیریت لازم را داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: محدودیت‌هایی قرار است برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شود چراکه ما دچار کمبود برق هستیم و این محدودیت‌ها در ۲ تا ۳ هفته آینده برای آن‌ها اعمال خواهد شد این در حالی است که این واحدی صنعتی و تولیدی تعطیلات تابستانی داشته و از این ایام برای بازسازی و تعمیرات استفاده می‌کنند لذا از آن‌ها خواسته‌ایم که این کار را در ایام پیش‌رو انجام بدهند و برای آن شرایط و حمایت‌هایی در نظر گرفته‌ایم تا از برق کمتری استفاده کنند.

جهانگیری گفت: وزارت نیرو اجازه دارد به واحدهای صنعتی اعلام کند که آن‌ها می‌توانند از ۱۰ درصد برقشان استفاده کنند و این اقدامات وزارت نیرو برای حفاظت از شبکه برق و توزیع برق کشور است.

وی گفت: وزارت صمت با وزارت نیرو توافقاتی را درباره تعطیلی و یا استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی و بازسازی و تعمیر واحدهای تولیدی و صنعتی داشته است و در این مسیر همراهی‌های لازم را برای مواجهه با خاموشی‌های برق در نظر خواهند گرفت.

 

منبع: برق نیوز

اخبار مرتبط

اجتناب‌ناپذیر بودن اشکالات پی . . .

اردکانیان: یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین شبکه‌های توزیع برق در منطقه را داریم.

گروه‌های ویژه برق پایتخت آغاز . . .

گروه‌های ویژه نظارت شبانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با همراهی نمایندگان دادستانی تهران به‌منظور قطع روشنایی‌های غیرضروری و تزئینی ساختمان‌های ا . . .

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی