header-logo2.png FindHouse

تمام واحدهای نیروگاه نکا در مدار تولید برق قرار دارند

تمام واحدهای نیروگاه نکا در مدار تولید برق قرار دارند
مدیرعامل نیروگاه نکا با تکذیب خارج شدن دو واحد از چهار واحد بخار تولید برق این نیروگاه، گفت: در حال حاضر هر چهار واحد بخاری تولید برق این نیروگاه در مدار قرار دارند.

تمام واحدهای نیروگاه نکا در مدار تولید برق قرار دارند

"محسن نعمتی" این خصوص، اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از افزایش گرمای هوا، نیروگاه نکا با برطرف کردن هرگونه نواقص احتمالی با تمام توان باهدف گذر از پیک مصرف برق در حال تولید این انرژی است.

وی بابیان اینکه همواره خارج شدن واحدهای بخار بر اساس برنامه‌ریزی و باهدف تعمیرات اساسی و نیمه اساسی صورت می‌گیرد، افزود: ممکن است برخی از مواقع در اثر حوادث غیرمترقبه واحدی با نقص فنی از مدار خارج شود، اما تاکنون در سال جاری این مورد رخ نداده است.

نعمتی تصریح کرد: اگرچه حساسیت بسیار زیادی برای  نگهداری و بهره‌برداری از واحدهای این نیروگاه با گذشت بیش از چهار دهه کارکرد، به دلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات وجود دارد، اما با تلاش جهادی و شبانه‌روزی کارکنان نیروگاه، در حال حاضر تمامی واحدهای نیروگاه جهت تولید پایدار برق و گذر از پیک مصرف با آمادگی کامل در مدار تولید قراردادند.

مدیرعامل نیروگاه نکا گفت: معمولاً واحدهای بخاری نیروگاه بعد از هر ۲۵ هزار ساعت کارکرد معادل واحد، مورد تعمیرات نیمه اساسی و پس از ۵۰ هزار ساعت کارکرد، تحت عملیات تعمیرات اساسی قرار می‌گیرند که این عملیات در زمان غیر پیک مصرف یعنی در پائیز و زمستان انجام می‌شود.

نعمتی بابیان اینکه تولید انرژی برق نیروگاه شهید سلیمی نکا طی سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش‌یافته است، بیان داشت: در فصل بهار امسال حدود دو میلیارد و ۷۱۶ میلیون کیلووات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل ترکیبی این نیروگاه تولید شد که ۷۰ درصد آن در واحدهای بخاری و حدود ۳۰ درصد نیز مربوط به واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بوده است.

نیروگاه شهید سلیمی نکا با ۴ واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، ۲ واحد گازی ۱۳۷.۶ مگاواتی، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی ۹.۴ مگاواتی درمجموع با ظرفیت منصوب ۲۲۱۴ مگاوات نقش مؤثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو . . .

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.

روزهای بحرانی شبکه برق با است . . .

مصرف برق کشور روز گذشته بالای ۶۵ هزار مگاوات بود و در ساعت ۱۳ و ۲۳ دقیقه به ۶۵ هزار و ۸۳۴ مگاوات رسید.

به مجموعه بزرگ نیرو کالا بپیوندید

نیرو کالا بانک جامع نیروگاه ها ، شرکت ها و متخصصین حوزه برق و انرژی